fbpx
TANIEC

Starożytne kultury nauczyły nas, jak możemy się wspierać i wzmacniać w różnych sytuacjach życiowych, np. podczas wprowadzania zmian w swoje życie, po przeżytych traumach, chorobach, stratach, narodzinach, itp. Od zarania dziejów ludzkości święte tańce, pieśni i wspólne muzykowanie łączyły ludzi. Tańczyli swoją radość, lęki, żałobę i miłość; tańczyli w intencji pokoju w swoich sercach i pokoju na świecie. Organizowano święta na zmiany pór roku i poprzez taniec oraz rytuały oddawano cześć naturze i sile przodków.
Dzięki tańcom medytacyjnym możemy wyrazić swoje uczucia i je w razie potrzeby transformować. Wspierają one naszą osobistą moc i radość życia, pomagają osiągnąć harmonię. Pobudzają serce i układ krążenia, dotleniają i tworzą połączenie ze światem ducha. Tańcząc redukujemy stres, łączymy się z własnymi zmysłami i uczymy się być tu i teraz.
Kiedy mam jakiś problem, kontaktuję się z ciałem i tańczę w intencji rozwiązania go. W zależności od potrzeby chwili wykonuję tańce kręgowe lub spontaniczne połączone z rysunkiem (np. wg LifeArt Process lub ATE). Miłość, którą czuję do mojego ciała prowadzi mnie w procesie uzyskiwania inspiracji. Często jest tak, że poprzez taniec otrzymuję rozwiązania, których mój mózg nie był w stanie wymyśleć. Zdarza się, że podczas tańca odczuwamy cielesny lub/i emocjonalny dyskomfort. Możemy wtedy przerwać praktykę (czasem może to być konieczne) lub pozwolić sobie na dalsze doświadczanie. Kiedy zagłębiamy się w odczuwany dyskomfort, obejmiemy go świadomością i przeżyjemy całkowicie okazuje się często, że on się po prostu rozpuszcza lub otrzymujemy wskazówki, co mamy jeszcze do uzdrowienia. Warto wiedzieć, iż czasem proces zdrowienia może trwać nieco dłużej, niż byśmy oczekiwali.

Moją intencją jest, by pokazać kobietom piękno i mądrość ich ciała.

JAK TO DZIAŁA?
Dzięki regularnej praktyce:

  • zrelaksujesz się
  • odmłodzisz się
  • pokochasz swoje ciało i skontaktujesz się z jego mądrością
  • odciążysz kręgosłup
  • pobudzisz przepływ krwi i limfy
  • dotlenisz się
  • skoordynujesz półkule mózgowe
  • dostroisz się do rytmów natury
  • zaktywujesz swoje własne uzdrawiające potencjały
  • zatrzymasz się w codziennym zabieganiu, by na nowo połączyć się ze sobą
PANEURYTMIA

Wywodzi się z Bułgarii i została opracowana przez bułgarskiego kompozytora, lekarza i mistyka Petera Dynov (Beinsa Douno). Jest zbiorem łagodnych, tonizujących ćwiczeń fizycznych oraz układów ciała wykonywanych w takt relaksującej muzyki. Całość tworzy harmonijny, spokojny taniec. Sympatycy określają PanEuRytmię jako „Tai Chi Wschodniej Europy” lub „Jogę Tańca”. I faktycznie, taniec ten ma właściwości podobne do jogi, gdyż jest aktywnością fizyczną i energetyczną.

JAK TO DZIAŁA?
Działa tak jak Tai Chi, lecz wykonuje się ją do muzyki. Każdy ruch pobudza ośrodki energetyczne ciała i otwiera świadomość.
PanEuRytmia wykazuje kompleksowe działanie terapeutyczne na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym.
Jest to praktyka serca, które jest tu często subtelnie poruszane, dotykane.
Każdy z tańców wyraża określoną ideę, symbol mające odzwierciedlenie w codziennym życiu. Tańcząc w kręgu idziemy uważnie po ścieżce życia otwierając się, przyjmując i integrując prawdy, które są dla nas na dany moment ważne. Współpracujemy tu z ciałem (ruch), umysłem (symbole, idee, teksty poszczególnych utworów) i duszą (inspiracje). Po prostu CUDO!
A muzyka jaka piękna… hmmm…
TAŃCE ESENCJI KWIATOWYCH DRA BACHA
Przepiękne tańce opracowane przez Anastasię Geng, by połączyć się z energią kwiatów używanych do wyrobu esencji Dra Bacha. O samych esencjach i doktorze Bach’u można wiele dowiedzieć się z książek i z sieci.  Jest w Polsce sporo terapeutów pracujących z esencjami. Ja sama je okresowo zażywam i efekty nie dają na siebie długo czekać. Podczas gdy zioła działają korzystnie na nasze ciało fizyczne, esencje równoważą naszą sferę emocjonalną.
JAK TO DZIAŁA?
Każdy pojedynczy taniec jest dedykowany określonej roślinie, z którą łączymy się w ruchu urzeczywistniając jej walory. Jeżeli w życiu brakuje nam np. pewności siebie, to w tańcu łączymy się z kwiatem modrzewia kontemplując tę cechę lub/i prosząc o nią. Tańcząc „esencje” bardzo łatwo otwiera się serce i poprzez nie wchodzimy do świata Matki Natury, do zielonych, uzdrawiających przestrzeni…

Kontakt

Napisz

arleti4u@o2.pl

Zadzwoń

+48 516 080 966

Obserwuj

moje wydarzenia