fbpx
DLACZEGO MASAŻ DŹWIĘKIEM W CIĄŻY?
Droga Mamo,
Zapraszam Cię do świata relaksu, ukojenia i wyciszenia…

Jeśli potrzebujesz:

  • odpoczynku,
  • spokoju,
  • zwolnienia tempa,
  • wzmocnienia swojego poczucie bezpieczeństwa,
  • ugruntowania,
  • rozluźnienia ciała

Wypróbuj sesje dźwiękowe na misach grających!

DLACZEGO MASAŻ DŹWIĘKIEM W CIĄŻY?
Podczas ciąży Ty – Mama jesteś tak bardzo blisko połączona ze swoim dzieckiem, jak już nigdy potem!
Kojące, delikatne dźwięki mis grających pozwalają Ci odpocząć, uspokoić się i uwolnić stres. Kiedy czujesz się wypoczęta, odstresowana, pojawia się w Tobie nowa, czysta przestrzeń, która da Ci przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. A to z kolei sprawi, że łatwiej poczujesz swoje Centrum, swoją osobistą siłę, która często jest przykryta lękami, obawami, stresem, codziennością.
Ten stan psychiczny pozwoli Tobie spokojnie dostroić się do nowego Życia, które w Tobie Jest, przez co powstaje intensywna relacja między Tobą a Twoim dzieckiem, która już teraz daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, bliskości i matczynego ciepła. Odczucia te pozostaną w Twoim dziecku długo po porodzie i będą miały wpływ na jego poczucie własnej wartości, rozwój i wzorce zachowań.
Obserwuje się, że kiedy dziecko jest niespokojne, nie może zasnąć, to znajome dźwięki mis dość szybko je uspokajają.

Wiele kobiet w ciąży czuje podczas masaży dźwiękowych ruchy swojego dziecka! Dziecko odbiera dźwięki mis, ponieważ wibracje rozchodzą się w wodach płodowych. A zatem maluszek może również rozkoszować się masażem i się zrelaksować.

Podczas masażu zawsze obserwuję, że kobiety odprężają się, rysy twarzy zmiękczają się. Pojawia się uczucie bezpieczeństwa, ochrony i siły. Zawsze czuję niesamowite połączenie między mamą i jej dzieckiem. I czuję się uhonorowana, że mogę w tym uczestniczyć.

CZY TO JEST DLA MNIE BEZPIECZNE?
Ależ TAK!

W Niemczech wykonuje się masaże dźwiękiem dla kobiet w ciąży od wielu lat z dużym powodzeniem. Obserwuje się, że instrumenty natury, jakimi są właśnie misy grające, wydają się wspierać pierwotne zaufanie do sił natury, które w ferworze życiowych spraw często bywa zagłuszone. Dlatego praca z dźwiękami mis właśnie w okresie ciąży i już nawet wcześniej może bardzo pomóc w zdrowym rozwoju dziecka w łonie mamy. Dźwięki mis mają właściwości centrujące, zbierające, łączące. Pomagają dojść do własnego centrum, co w okresie ciąży jest może być bardzo ważne.

(por. Connie Henning „Klangmassage bei Schwangerschaft und Geburt”)

Lisa Menge, niemiecka położna:

„Masaż dźwiękiem w ciąży jest w rzeczywistości ogromnym wzbogaceniem dla mamy i dziecka  – a także dla mnie jako położnej. W tej dającej się usłyszeć ciszy staje się możliwe zdrowe odprężenie. Silne połączenie między mamą i dzieckiem jest tak wyraźnie odczuwalne. Zdrowie, natura i naturalność ciąży pojawia się na pierwszym planie…”

KIEDY MOGĘ DOŚWIADCZAĆ DOBRODZIEJSTWA MASAŻY DŹWIĘKOWYCH?
Przy zdrowej ciąży masaże wykonuje się najlepiej od 4-go miesiąca ciąży do 9 miesiąca. Można je robić raz w tygodniu.
JAK WYGLĄDA SESJA?
Leżysz na materacu w dowolnym ułożeniu ciała. Misy są ustawione wokół Ciebie. Ja delikatnie w nie uderzam. Jesteś otoczona aureolą kojących delikatnych dźwięków. Jest możliwość położenia misy na brzuchu lub innym miejscu na ciele.

Pojedyncza sesja trwa 45 min i kosztuje 50 zł
Sprawdź korzystne pakiety tutaj – klik

Kontakt

Napisz

arleti4u@o2.pl

Zadzwoń

+48 516 080 966

Obserwuj

moje wydarzenia